Karayolu taşımacılığı
Kara yolu taşımacılığı, havadaki kurşun, benzen gibi zararlı bileşiklerin önemli ölçüde artmasına neden olur.
Haberler ve Duyurular
Görsel(ler)in büyük halini görüntülemek için
görselin üzerine tıklayınız.

Finansal Okuryazarlık Projesi Başladı

Yeterince tasarruf yapıyor muyuz veya tasarruflarımız yeterli mi gibi sorulara cevap aranırken, acaba çocuklarımız bu konuda ne kadar bilinçli sorusuna cevap olması için, İstanbul'da öğretmenler ve öğrenciler için 'Finansal Okuryazarlık' projesi başlatıldı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Bölgesel Çevre Merkezi, Koç Üniversitesi ve ING Bank arasında imzalanan protokol ile ilk etapta önümüzdeki iki eğitim - öğretim dönemi boyunca ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıflar için tasarruf eğitimleri düzenlenecek. 'Turuncu Damla' isimli proje ile ülkemizin finansal okuryazarlık çalışmalarına katkı sağlanacaktır.

Öğretmenler ile işbirliği yaparak tasarruf kavramının en temel yapı taşlarından yani gelecek algısı, planlama becerisi, sabırlı olma ve özdenetim gibi kazanımlarla başlanarak ilkokul 3. ve 4. sınıf yaş grubundaki çocuklarda sürdürülebilir bir farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. Ayrıca projede, farkındalığın ölçülerek hem kamuoyu hem de bilim dünyası ile paylaşılması hedeflenmektedir.

İçinde bulunduğumuz eğitim-öğretim döneminde İstanbul ilkokullarında 3. sınıf, gelecek dönem de 3 .sınıf ve 4. sınıf olacak öğretmenlerin kayıtları şu anda kabul edilmektedir. Projeye dahil olmak için pinar.akpinar@rec.org.tr eposta adresinden Proje Yöneticisi Pınar Akpınar ile iletişim kurabilir, ayrıntılar için www.yesilkutu.net internet sitesini takip edebilirsiniz.
Paylaş
« geri