Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hayranlar Gerçekten İstiyorsa Lost Ark Yayıncısı Oyunun Xbox Portunu Çıkarmayı Düşünüyor
#1
[Resim: l8h4f00.png]

2019 yılından beri Asya pazarında kendinden oldukça söz ettiren aksiyon-rol yapma oyunu Lost Ark, 11 Şubat 2022 tarihinde Amerika ve Avrupa pazarı için çıkış yapmıştı. Oynaması ücretsiz olan oyun, oyuncuyu sıkmayacak derecede düşman çeşitliliği ve büyük çapta keşfedilecek alanlar barındırması sebebiyle tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumdaydı. Başlangıçta sadece PC platformu için yayınlanan Lost Ark'ın konsol portlarının önümüzdeki dönemlerde gelip gelemeyeceği meçhuldu. Ne yazık ki o zamanlar geliştirici Smilegate ve Amazon Games, PC platformunu tek odak noktası görüyordu ve bu gelişme pek olası görünmüyordu. Geçtiğimiz günlerde yapılan yeni bir röportaj bu konuda biraz daha umut veriyor.

Amazon Games'in franchise lideri Soomin Park, kısa süre önce VG24/7'de verdiği röportajda Smilegate'in devasa MMORPG'si Lost Ark hakkında konuştu. Park, oyunun Xbox portunun ne kadar muhtemel olduğuna dair "Lost Ark, hayranların konsollarda gerçekten istediği bir şeyse bence bu her iki tarafın da dikkate alacağı bir şeydir." şeklinde küçük bir ipucu verdi.

[Resim: exs22ix.png]

Lost Ark, son altı hafta içinde yalnızca Steam'de neredeyse 150 bin incelemeye sahip ve yapılan yorumların çoğu olumlu. Yayıncı, konsol portlarının geliştirilmesinin bu zahmete değip değmediğini değerlendirmek için verilere bakarsa aslında gelecekte bir Xbox portunu geliştirebilir gibi duruyor. Henüz konuşmak için çok erken olsa da bu röportajın ne anlama geldiğini zaman gösterecek.
[Resim: Kx85mz.png]
yesilkutu.net
yeşil kalp 
Cevapla


Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cyrberpunk 2077 ile İlgili Yeni Bir Söylenti Oyunun Xbox Series X|S Güncellemesinin Yarın Çıkacağını İddia Ediyor Dtexy 3 396 23-03-2022.19:53
Son Yorum: drocco

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi