Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaldırılan Twitch ile Canlı Yayın Yapma Özelliği Xbox Konsollarına Geri Dönüyor
#1
[Resim: FZ3B3n.png]

Microsoft; Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One konsollarına gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte Twitch ile canlı yayın yapmayı geri getiriyor. İlk olarak 2014 yılında kullanıma sunulan bu özellik, 2017 yılında kaldırılmıştı. Detaylarını Xbox’ta yazılım mühendisi olan Brenna Duffitt'ın verdiği Xbox Blog üzerinden paylaşılan yeni gönderide Twitch ile canlı yayın yapma özelliğinin önümüzdeki Xbox OS güncellemesi ile geri geleceğinin haberi verildi. 


Peki canlı yayın nasıl başlatılıyor?

Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One konsollarına gelecek yeni güncellemeyle birlikte oyuncular, "Yakala ve Paylaş" sekmesine giderek "Canlı Akış" özelliğini seçebilecek. Oyuncular, konsollarından canlı yayını başlatabilmek için çıkacak olan QR kodu IOS veya Android mobil cihazlar ile taratarak ya da URL bağlantısı girerek yetkilendirme yaptıktan sonra "Şimdi Canlı Yayına Geç" seçeneği üzerinden canlı yayınlarını başlatabilecekler.

[Resim: bqlCEa.png]


Ayrıca oyun ve mikrofon ses seviyelerini yönetme, parti sohbetini dahil etme, hatta çözünürlüğü ve bit hızını manuel olarak ayarlamak da mümkün. Bununla birlikte canlı yayın başlatan oyuncunun arkadaşlarına bildirim de gidiyor. 

[Resim: bXtXDC.png]

*Yayın başlatma ile ilgili görseller Xbox Blog üzerinden alınmıştır.
[Resim: Kx85mz.png]
sorry kid, joe wasn't part of our deal.
Bul
Cevapla
#2
Gelmesi iyi fakat konsol üzerinden yayın yapmak biraz zahmetli iş. Profesyonel ekipmansız olmaz bu işler.
Bul
Cevapla
#3
(23-03-2022.19:51)drocco yazdı: Gelmesi iyi fakat konsol üzerinden yayın yapmak biraz zahmetli iş. Profesyonel ekipmansız olmaz bu işler.

Kaldırılmadan önce birkaç denemem olmuştu. Gerçekten olmuyor, zaten malum internet altyapımızla hem oyun oynayıp hem yayın yapmak çok zor.
yesilkutu.net
yeşil kalp 
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi