Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quick Resume Özelliğine Gelecek Yeni Güncellemeyle Kullanıcılar Daha Fazla Kontrol Sahibi Oluyor
#1
[Resim: kMoyQU.jpg]

Xbox Series X|S konsollarının sahip olduğu Quick Resume özelliğine gelecek yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, Quick Resume'da kalmasını istedikleri oyunu sabitleyebilecekler. Özelliğin eski yapısı, yeni bir oyun açıldığında Quick Resume'da bulunan oyunlardan diğerinin kaldırılması şeklinde çalışıyordu. Ancak bu güncelleme ile birlikte Quick Resume'dan kaldırılmasını istemediğimiz oyunları sabitleyebileceğiz. Xbox Baş Mühendisi Eden Marie'nin Twitter'da yaptığı paylaşıma göre Quick Resume'un bu güncellemesi şuanda Xbox Insider'lar tarafından test edilebiliyor. 

Peki bu güncelleme nasıl çalışıyor?
Quick Resume menüsü içerisinde bulunan oyunlardan sabitlemek istediğimiz oyunun üzerine gelerek [Resim: rsbafS.png] butonu üzerine basıyoruz. Açılacak menü üzerinden "Keep It Quick Resume (Quick Resume'a Sabitle)" seçeneği ile işlemimizi tamamlıyoruz. Quick Resume'a sabitlenen oyunun üzerinde bir raptiye sembolu belirdiğinde sabitleme işlemi tamamlanmış oluyor. İsterseniz sabitlediğiniz oyunları Quick Resume üzerinde bulunan diğer oyunlarla da değiştirebiliyorsunuz. Şimdilik bu özellik sadece iki oyunu kalıcı olarak sabitlemenize izin verirken, açılacak yeni oyunlar için sistem her zamanki gibi çalışıyor, yani Quick Resume üzerinden kaldırılıyorlar.

[Resim: flbpBr.png]

Herkes tarafından ne zaman kullanılabilecek?

Şuanda sadece Xbox Insider tarafından kullanılabilen güncelleme, birkaç hafta sonra Xbox Series X|S konsollarına gelecek yeni güncelleme ile birlikte herkes tarafından kullanılabilir olacak.
[Resim: Kx85mz.png]
yesilkutu.net
yeşil kalp 
Cevapla


Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Quick Resume nedir, nasıl çalışır, hangi konsollar desteklemektedir? bekciniz 0 348 13-02-2022.23:05
Son Yorum: bekciniz

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi